Açık Alan Serinletme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Megamist olarak cafe ve restoranların açık bölümlerinde uygulamış olduğumuz açık alan serinletme sisteminin nasıl çalıştığını sizler için derledik.

Serinletme işlemi genellikle işletmelerde ihtiyaç duyulan bir işlemleri. Açık alan serinletme sistemi, kullanım alanında sıcaklığı 10 ila 20 derece arasında düşüren sistemlere denir. Bu sistemler, ortam sıcaklığının daha düşük hissedilmesini sağlar. Açık alan serinletme sistemi şebeke suyu kullanılır. Sistem genel olarak yüksek basınçlı pompa, özel borular ve memeler, bir mekanizma yardımı ile çalışır. Açık alanları serinletmek için özel tasarlanmış bu sistemler, ortam sıcaklığını ciddi bir oranda düşürebiliyor. Firmamız tarafından açık alan serinletme işlemini yerine getiren sistemler kullanıma sunuluyor. Bu sistemlerin satış ve montajı firmamız tarafından yapılıyor. Alanında uzman olan personellerimiz ile açık alan serinletme cihazlarını kullanıma sunarız.

Açık Alan Serinletme Sistemlerinin Çalışma Mantığı Nedir?

Açık alan serinletme işlemini yerine getiren sistemlerin temel çalışma mantığı su püskürtme yöntemi ile hava sıcaklığını düşürmek olarak açıklanabilir. Bu sistemlerin sahip olduğu yüksek basınç ünitelerinde 3 ve 7 mikron çapında olan su zerrecikleri üretilir. Su zerrecikleri ise püskürtme memeleri ile ortama püskürtülür. Ortama püskürtülen su zerrecikleri ise havada kalabilir ve buharlaşır. Buharlaşma sonucunda da ortamın hava sıcaklığı 5 ve 20 derece arasında düşer. Firmamız tarafından üretimi, satışı ve montajı yapılan bu sistemler birçok alanda kullanıma uygundur. Restoran, otel, villa, spor tesisleri gibi pek çok yerde kullanıma uygun olan açık alan serinletme sistemi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın