Açık Hava Serinletme ve Soğutma Nedir?

Açık Hava Serinletme ve Soğutma Nedir?

Açık hava serinletme ve soğutma sistemi, sıcak yaz aylarında açık alanda işletmesi bulunan firmaların müşterilerini serinletmek amacıyla kullandıkları, kurulumu kolay ve tasarruflu bir uygulamadır.

İnsan vücudu 23°C-25°C ve %45-%65 civarında nem oranında kendini rahat ve sağlıklı hisseder. Bu nedenle yazın sıcak havalarda özellikle açık alanlarla sıcaklığın daha fazla hissedilmesi nedeniyle, mekanlarda oturmayı tercih etmezler ya da kısa süre oturup kalkarlar. İşletmeler, müşterilerin sıcaklarda serinlemesini sağlayacak yol arayarak hem kendi bütçelerini düşünürken hem de müşterileri ile çalışanların memnuniyetini arttırmak ister. Bunun içinde açık alan serinletme ve soğutma sistemlerinin kurulması ortam sıcaklığını 8°C ile 15°C derece arasında düşürdüğü için, işletmeler tarafından çok tercih edilir.

Açık Hava Serinletme ve Soğutma Sistemi Modelleri

Konforlu, rahat ve modern tesislerde iç mekanların sıcak havalarda serinletmesi için nasıl ki klima kullanıyorsa; açık alanlarını da serinletmek için şemsiye ya da tente kullanımı yeterli olmayacağı için özel serinletme sistemlerinin kullanılması gerekir.

Açık hava soğutma ve serinletme sistemi, ortamın büyüklüğüne göre farklı yöntemle uygulanarak uygulanır. Sistem, hatlı bir uygulama ile tüm mekana dağıtılabilirken; fanlı bir modül önüne konulan memeler vasıtasıyla da serinletme sağlanabilir.

Açık alan serinletme ve soğutma sistemleri hareketli fanlı modül ve duvara monte fanlı olmak üzere farklı özelliklere sahip sistemler mevcuttur.

Açık Hava Serinletme ve Soğutma Sistemi Özellikleri

Sistemin doğru ve uygun ortamlarda çalışabilmesi için nem oranının düşük olması gerekir. Çünkü nozullardan püskürtülen su, yüksek nem olduğu zaman buharlaşamayacağı için neme doygun olan hava nedeniyle ani buharlaşma engellenir. Bu nedenle sistemin verimli çalışması için nem oranının %75’in altında olması gerekir.

Açık hava serinletme ve soğutma sistemleri için ihtiyaç, daha çok yaz aylarında günün en sıcak saatleri olan 10.30 ve 16.00 saatleri arasında duyulur.

  • Sistem için ekleme yapmak ya da çıkartma yapmak kolaydır. İstenildiği zaman kolayca sökülebilir.
  • Müşteriler için serin bir ortam yaratırken; hijyenik, konforlu ve sağlıklı ortam yaratır.
  • Sisteme dozaj pompası ilave edilerek; ortama güzel koku vermesi sağlanır.

Açık alan serinletme ve soğutma sistemlerine sahip olmak için, www.megamist.com.tr adresinden bizlere ulaşarak; kaliteli hizmet eşliğinde uygun fiyatlarla müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın