Cafe Buharlı Serinletme Sisteminin Avantajları

Buharlı Serinletme ve Soğutma Sistemi

Açık alanların soğutulması ve serinletilmesi amacıyla kullanılan yöntemlerden biri olan Buharlı Serinletme yöntemi en çok kullanılan açık alan serinletme yöntemlerindendir. Buharlı Soğutma sistemi vantilatör ile birlikte kurulan nozul başlıkları sisteme giren su taneciklerini 15 mikrona kadar düşürerek ortamı ferahlatmaktadır. Buharlı soğutma sisteminde yüksek basınçla itilen su sıcak ve kuru hava karşılaştığında kısa sürede buharlaşıp kuru ve sıcak havayı emerek ortamı serinletir. Buharlı soğutma sistemi kurulan yerlerde insanlarda ıslaklık ve nem hissi oluşmaz, yalnızca serinliği hissederler. Buharlı soğutma sistemleri buz gibi akan bir şelalenin yanında oturuyormuşçasına bir serinlik hissi verir. Serinlik hissinin yanı sıra havadaki tozu da emerek ferahlık verir. Sinek ve sivrisinekleri de kovan bu sistem açık alanlarda çok rahat bir ortam yaratmaktadır.

Buharlı Soğutma Sistemleri Nerelerde Kullanılır

Buharlı soğutma sistemleri en çok cafe ve restoranların dış mekânlarını serinletmek için kullanılır. Yaz mevsiminin sıcak günlerinde cafe ve restoranların açık alanlarında müşterilerin rahat ve ferah bir ortamda vakit geçirmesini sağlayarak kazançlarını artırmak amacıyla Buharlı Serinletme yöntemi olarak bu sistemler kurulur. Bunun yanı sıra eğlence mekânları, açık alan düğün organizasyonları, oyun parkları, bahçe ve kamelyalar, hayvan yetiştiriciliği yapılan açık alanlarda, mantar yetiştirilen yerler, fabrika ve açık alan çalışma ortamları gibi çok farklı alanlarda Buharlı Soğutma sistemleri kullanılmaktadır. Fabrika gibi işyerlerinde ortam serinletilerek işçilerin daha yüksek performans ve motivasyonla çalışarak üretim ve kazancın artırılması için buharlı soğutma ve serinletme sistemleri kullanılır.

Tasarruflu Soğutma ve Serinletme Sistemi

Buharlı Soğutma sistemi çok düşük enerji sarf ederek yüksek oranda serinlik sağlayan bir sistemdir. Kapalı alanlarda kullanılan klimaların tükettiği elektriğin çok altında bir elektrik sarfiyatı ile açık alanlarda serinlik sağlayan Buharlı Serinletme sistemleri işyerleri için hem tasarruflu hem de kazançlarını artıran bir uygulama olmaktadır. Buharlı Soğutma sistemleri işletmenin büyüklüğüne ve bulunduğu ortama uygun şekilde planlanarak uygun yerlere yerleştirilir. Buharlı soğutma sisteminin kurulacağı ortamın sıcaklık ve nem oranına göre soğutma ayarları yapılır. Kurulduğu yerin sürekli aynı serinlikte olması sağlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın