Cafe Serinletme ve Soğutma Nedir?

Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemi

Sıcak yaz aylarında cafelerin iç mekanları klima veya vantilatörler ile serinletilebilirken dış mekanları çok sıcak olacağından müşterilerin rahat bir ortamda oturabilmesine engel teşkil eder. İşletmeler cafelerinin açık mekanlarında sağlayacakları serinletme ve soğutma işlemi ile müşterilerinin cafelerinde daha uzun vakit geçirerek kazançlarını artırmak isterler. Cafe Serinletme sistemleri cafelerin dış mekanlarında sisleme sistemi ile ortam sıcaklığının sürekli belli bir serinlikte olmasını sağlamaktadır. Cafe Soğutma işlemi dış mekanlara vantilatörlü ve önüne buhar püskürtmeli nozul bulunan sistem ile ortama yayılan soğuk hava ile sağlanmaktadır. Cafenin büyüklüğüne ve bulunduğu ortamın ortalama sıcaklığına göre ayarlanabilen cafe serinletme ve soğutma sistemleri ferah ve nezih bir ortam yaratılmasına olanak sağlamaktadır.

Cafelerin Dış Mekanlarına Özel Soğutma

Cafelerin dış mekanları özellikle yaz aylarında müşterilerin en çok oturdukları yerdir. Özellikle çok sıcak gün ve gecelerin yaşandığı Akdeniz iklimi bölgelerinde herhangi bir Cafe Serinletme sistemi olmaz ise müşteriler cafelerin dış mekanlarında rahatça oturamayacaktır. Bu nedenle mutlaka bir soğutma sistemi kurularak müşterilerin rahat etmesi sağlanmalıdır. Dış mekanlara özel soğutma sistemleri bir cafeye uygulanacağında öncelikle cafenin metrekaresine göre bir plan oluşturulur ve uygun yerlere vantilatör ve buhar püskürtmeli nozullar yerleştirilir. Cafenin bulunduğu şehrin sıcaklık ve nem oranlarına uygun olarak nozul başlıkları, boru çapları ve pompa grupları seçilerek en uygun Cafe Soğutma sistemi uygulanır.

Cafelere Özel Ekonomik Serinletme Sistemleri

Cafelerin dış mekanları için özel olarak hazırlanmış vantilatör ve buhar püskürtmeli nozul sistemi ile müşterilerin serin ve ferah bir ortamda misafir edilmeleri sağlanmış olmaktadır. Cafe Serinletme sistemi su taneciklerini 15 mikrona kadar düşürerek serin ve ferah bir ortam yaratır. Minik tanecikler haline gelen su hava ile temas ederek ortamın soğumasını sağlar. Serinletirken aynı zamanda havada bulunan toz zerreciklerini de yok eder. Sinek sivrisinek gibi haşereyi de uzaklaştırır. Böylece cafelerin dış mekanlarında müşteriler için ideal bir rotan yaratılmış olur. Cafe Soğutma sistemi çok az elektrikle çalışan bir uygulama olması nedeniyle oldukça ekonomiktir.

Cafe Serinletme ve Soğutma Sistemlerini yaptırmayı düşünüyorsanız;

Adres: Yeşiltepe Mahallesi 52. Sokak No:14 Zeytinburnu / İSTANBUL
Tel: +90 212 546 55 46
Gsm: +90 532 282 84 86
Web: www.megamist.com.tr
Mail: [email protected]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın