Dış Mekan Serinletme Nasıl Çalışır?

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri, yüksek basınç pompası sayesinde su, püskürtme memeleri ile su zerrecikleri olup, hava da asılı kalma özelliği sayesinde bir sis tabakası oluşturur.

Dış Mekan Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nedir?

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri, yüksek basınç pompası sayesinde su,  püskürtme memeleri ile su zerrecikleri olup,  hava da asılı kalma özelliği sayesinde bir sis tabakası oluşturur. Herhangi bir ıslatma ve damlamaya neden olmadan ortam içerisinde tümüyle ile buharlaşır. Buharlaşma sayesinde ortam sıcaklığı 5 ile 20°C düşer. Böylelikle mevsim yaz olduğunda açık alanlar rahat ve yaşanabilir ortamlar haline gelir.

Dış Mekan Serinletme ve Soğutma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemleri, açık alan hatta kapalı alanlarda da serinleme ile birlikte soğutmayı sağlarken;

  • Serinletme ve soğutma ile birlikte çevreden gelebilecek toz ihtimalini ortadan kaldırır.
  • Serinletme sırasında buharlaşma sırasındaki sisli görünüm sinek, arı,…gibi uçan böceklerin oluşumu engellenir.
  • Serinletme ve soğutma sırasında su içine konulacak güzel kokular sayesinde kötü koku oluşumu engellenir.
  • Elektrik ve su tasarrufu sağlar.

Dış Mekan Serinletme ve Soğutma Sistemleri Fiyatları

Dış mekan soğutma ve serinletme sistemleri, yüksek basınçlı su pompası, sulu vantilatör, nozullar, yüksek basınç hortumları ve soğuk buharlı fanlar gibi farklı parçalardan oluşan bir sistemdir. Açık ya da kapalı alanlar için kullanılan sistem için, mekanın ya da alanın büyüklüğüne göre önce projelendirme yapılır. İhtiyaç duyulan parçaların sayısı, vantilatör ya da fan kullanımı gibi farklı detaylar ile ortamın büyüklüğü dış mekan serinletme ve soğutma fiyatlarını belirlemede etkilidir. Bu nedenle şuan için net bir fiyat belirtmek doğru değildir.

Dış mekan serinletme ve soğutma sistemlerini, dış mekanlar, , restoranlar, kafeteryalar, çay evleri, yarı açık alanlar bahçeler, açılır kapanır tenteli bölümler, teraslar, fabrikalar, çiftlikler, miting alanları, konser alanları, kır düğünleri, açık hava etkinlikleri, soğutma kuleleri ve daha birçok mekan ve alanda sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Sistem farklı uygulama alanlarına entegre edilip kullanıma özelliğine sahip olduğu için, ortamınıza uygun sisteme sahip olma adına internet sitemiz dahil olmak üzere iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve istediğiniz sistem modeline uygun fiyat ve ödeme koşulları ile sahip olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın