Serinletme ve Soğutma Ekipmanları

Değerli Müşterilerimiz sizlere bu yazımızda Buharlı Serinletme ve Buharlı Soğutma sistemlerinde kullanılan ekipmanları tanıtacağız.

Bu ekipmanlardaki ana başlı malzemeler aşağıda yer almaktadır.

  1. Su Filtresi
  2. Yüksek Basınç Pompası
  3. Yüksek Basınç Hortumları
  4. Vantilatör
  5. Nozullar

Su Filtresi: Şebekeden aldığı suyu  Yüksek Basınç Pompasına göndererek suda kireç ve tortuları temizleyerek ortama verilen buharın daha temiz ve saf bir şekilde iletilmesini gerçekleştirir.

Yüksek Basınç Pompası: Filtreden gelen suyu 70 ila 100 bar arasında basınç sağlayarak yüksek basınç hortumlarına gönderir bu sayede suyu 5 microna kadar parçalara ayırma işlemini gerçekleştirir.

Yüksek Basınç Hortumu: Pompadan gelen yüksek basınçtaki suyu nozullara hiç bir şekilde basınç derecesi kaybettirmeden iletilmesini sağlar ve bu sayede istenilen orandaki serinletme işlemini sağlarsınız.

Vantilatörler: Ortamda serinletmesi istenilen açılara yerleştirilerek önüne bağlanacak olan buhar çemberi ile birlikte ortamı serinletme ve soğutma işlemini gerçekleştirir.

Nozullar: Pompa ve hortumdan gelen yüksek basınçtaki suyu ayarlanan micron derecesine senkronize ederek suyun insanlar üzerinde ıslaklık hissi vermeyecek şekilde püskürtülmesini sağlar. Vantilatör yardımı ile mekanda istenilen açıların eşit ve sabit oranda serinletilmesi gerçekleştirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın