Su Püskürtmeli Serinletme ve Soğutma Nedir?

Su Püskürtmeli Serinletme ve Soğutma Sistemleri

Su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemleri, serinletme ihtiyacı olan bölgelerimizde ticari ya da endüstriyel amaçla kullanılan bir sistemdir.

Özellikle sıcak yaz aylarında serinlemek amacıyla ihtiyaç duyulan sistemle cafe, restoran, lokanta, bar gibi insanların vakit geçirdiği mekanlarda, insanları serinletmek için tercih edilir. Sistem su sisi ile ortamı serinletme mantığıyla çalışsa da kesinlikle insanların ıslanmasına neden olmaz.

Su Püskürtmeli Serinletme ve Soğutma Sistemlerinin Avantajları

Su püskürtmeli soğutma ve serinletme sistemleri, insanların farklı ortamlarda genellikle açık alanlarda serinlemesi sırasında ıslaklık hissine neden olmaz. Ortam sıcaklığının 15 dereceye kadar düşmesini sağlar ve bu sırada çevreden gelen tozların yok olmasını sağlar. Kötü koku oluşumunu engellerken ortamda uçan kanatlıların insanları rahatsız etmesini engeller.

Sisteme istenirse dozaj pompası ilave ile koku giderme amaçlı kullanılır. Sisli bir ortama neden olduğu için ışık efektleri kullanılarak ortama farklı bir hava katılabilir. Havanın nem oranını arttırır fakat ısıyı düşürüp, nemi arttırırken herhangi damlamaya neden olmaz.

Su Püskürtmeli Serinletme ve Soğutma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemleri, ortamın serinletilmesi dışında farklı özelliklerinden dolayı da kullanılır.

  • Cafe ve resteurant bahçelerinde, kır düğün salonlarında açık alan serinletme
  • Villa bahçeleri ve balkon serinletme
  • Tekstil nemlendirme ve serinletme
  • %55 nem oranını tekstilde dijital boya makinelerinde
  • %80 nem oranı mantar üretim tesislerinde
  • Hayvan yetiştiriciliğinde serinletme
  • Marketlerde meyve-sebze ve balık reyonlarında nemlendirme
  • Toz ve koku bastırma
  • Endüstriyel nemlendirici sistemler olmak üzere farklı alanlarda, farklı amaçlarla kullanılır. Ekonomik ve tasarruflu olması nedeniyle çok tercih edilir.

Ortamda temiz, hijyenik, ferah ve serin hava oluşumunu sağlarken, sadece insanların değil bitki ve hayvanlarında rahat olarak yaşamasını sağlayan bir sistemdir.

Su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemleri sayesinde işletmelerinizde ya da mekanlarınızda ayrıcılık yaratmak istiyorsanız www.megamist.com.tr internet adresimiz üzerinden tüm sorularınıza cevap alabilir. Sistemin kurulumu amacıyla randevu talep edebilirsiniz. Deneyimli ve kaliteli personelimiz tarafından uygun fiyatlarla hizmet alabilir, yarınlar için gelir durumunuzda artış sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın