Su Püskürtmeli Serinletmenin Avantajları

Su Püskürtmeli Serinletme ve Soğutma Sistemleri Nedir?

Su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemleri, tüm dünyada en çok kullanılan sistem olup, sisleme ya da misting sistemi olarak da bilinir. Su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemleri fiyat olarak çok uygundur ve aynı zamanda elektrik kullanımı az olduğu için tasarrufludur. Görsel etkisi ve serinletme etkisi nedeniyle işletmeler tarafından farklı amaçlarla kullanılır.

Su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemleri,  özellikle sıcaklığın yüksek olduğu yaz aylarında insanların serinlemesini sağlayarak; açık alanların yazında ilgi görmesini sağlar.

Su Püskürtmeli Serinletme ve Serinletme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Su püskürtmeli soğutma ve soğutma sistemleri, ortamların ve mekanların serinletilmesinde kullanmak amacıyla oluşturulan sistemde kullanılan parçalar;

  • Sisleme nozulları,
  • Yüksek basınç pompası,
  • Sulu vantilatörler,
  • Filtreler,
  • Yüksek basınç bağlantı parçaları,
  • Yüksek basınç hortumları,
  • Soğuk buharlı fanlar olarak sıralanabilir.

Sistem içerisinde kullanılan parçalar yardımıyla, şebeke suyunu su zerreciklerine dönüştürerek ortamdaki sıcak hava nedeniyle su zerrecikleri buharlaşarak, serinletmeyi sağlar. Aynı zamanda ortamdaki nem oranını arttırarak ortamda rahat nefes alınmasını sağlar.

Su Püskürtmeli Serinletme ve Soğutma Sistemleri Fiyatları

Su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemleri, cafe, restoran ve terasların serinletilmesi, sebze-meyve reyonları ile balık reyonlarında, hayvan yetiştiriciliğinde serinletme ve nemlendirme amacıyla kullanılır. Tekstil gibi bazı alanlarda serinletme dışında nemlendirme amacıyla da kullanılır.

Su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemleri, alanın ve ortamın büyüklüğüne, kullanım amacına göre projelendirilir. Proje kapsamında yer alan parçalar ve malzemelere göre sistem fiyatları belirlendiği için, fiyatlarda değişkenlik gösterir. Fakat genel anlamıyla sistem zaten oldukça ekonomiktir.

Kurulan sistemler ortamları serinletirken, havayı temizler ve ortamda toz oluşumunu engeller. Nem oranını dengelediği için bitki ve balıkların solmasını engeller ve bu süreçte kullanım sırasında ıslatma gibi olumsuzluklara neden olmaz.

Kullanım amacınıza uygun su püskürtmeli serinletme ve soğutma sistemlerine sahip olmak için, yıllardır bu alanda hizmet veren firmamızın www.megamist.com.tr internet adresimizden iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlarımız eşliğinde kaliteli hizmet almak istiyorsanız, sistemlerimizi ve hizmetlerimizi inceleyerek; kurulum için randevu talep edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın